Wygodny i bezpieczny odciągacz kataru dla niemowląt

Przeziębienie u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak jej bagatelizować. Nieodciągana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odciągać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie katar

Sposobów na usunięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. To wyjaśnia popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i niezwykle efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Można go kupić w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).