Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Więcej szczegółów o czapsach skórzanych.

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechują się znacznie niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]