Środki odkażające – pozbądź się bakterii i wirusów

Chcesz nabyć środki do dezynfekcji powierzchni mające kontakt z żywnością? Koniecznie odwiedź ten adres

Specjalistyczne środki odkażające pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji z reguły wchodzi czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, blenderów, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]