Poznaj różne rodzaje kontenerów

Dowiedz się, gdzie nabyć kontenery stalowe, wejdź na ekombud.pl

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy stolarki otworowej, złom, gruz, a także zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]