Ponadczasowa srebrna biżuteria

Jest z nami od tysiącleci i mimo dostępności różnych nowych projektów, w istocie mało ewoluowała. Biżuteria nadal pełni tę samą funkcję – jest pewnego typu dekoracją człowieka i pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię tak samo często zakładają kobiety oraz panowie, dzieci i ich rodzice, osoby z najróżniejszych grup społecznych. Niezależnie od tego, które wzory cenimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z takich samych surowców – zwykle ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dekad?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością to, że jej używanie daje szansę uniknąć różnych dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy nie wspomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze ze stosunkowo niewielkimi cenami.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro posłuży sporo czasu, ale powinniśmy odpowiednio je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – łatwo ją zarysować albo zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być myta w wodzie z alkoholem lub sokiem z cytryny. Należy przechowywać ją w pudełku z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]