Pierścionki z ametystami

Jeśli potrzebujesz ametystów, kliknij tu

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.