Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie sprawdź obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednakże ma miejsce ta wyczekiwany przez wiele pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niezwykle stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od owego palca biegnie żyła prowadząca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni chcieli pokazać swoje całkowite zaufanie do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, tymczasem surowce te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, natomiast znaczący wzrost ich popularności można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z dużym brylantem, jednak potencjał swobodnego zestawiania różnych kamieni oraz metali jest szeroki. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, szmaragd czy rubin. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a także drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych typów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, iż mężczyzna winien wydać na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: ilości karatów, użytego kamienia, surowca czy wzoru, wobec tego każdy znajdzie śliczny, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz miłości, dlatego jego wartość ma drugorzędne znaczenie. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]