Obuwie sportowe zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji

Jeśli szukasz obuwia sportowego, skieruj się tutaj.

Codzienne bieganie, trening w klubie fitness czy udział w sportach zespołowych są argumentem, żeby właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie można przez długi okres podejmować się w normalnych butach, toteż tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Funkcja obuwia sportowego – nie tylko wygoda w czasie ćwiczeń

Gros z osób kojarzy obuwie sportowe przeważnie z komfortem ich użytkowania i ciekawą estetyką. Nie zauważamy ich swoistych właściwości, ale podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w takich butach dobrze. Z tego powodu obuwie sportowe chętnie nosimy też w czasie pracy, najczęściej, jeśli jest to fach, w którym codziennie stoi się lub chodzi – spostrzegamy je na stopach nauczycieli, pielęgniarek i pracowników sklepów. Ale w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko zdobywanie lepszych rezultatów, ale także uchronienie się przed możliwymi kontuzjami. Obuwie dla biegaczy posiada amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas styczności z gruntem, spody butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki do piłki nożnej dają zawodnikom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę pozycji zarówno na sztucznej pokrywie stadionu, jak i na trawie, analogicznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia przemieszczanie się po parkiecie. Obuwie sportowe jest więc lokatą w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego uniwersalnymi trampkami!

Jeżeli dla konkretnej dyscypliny sportowej zaprojektowano specjalne obuwie, nie należy zastępować go pospolitymi adidasami. Nawet tak łatwa czynność jak bieganie w niewłaściwym obuwiu z marketu częstokroć jest przyczyną urazów. Nie powinno się także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoką cenę mają wpływ lata spędzone przez firmy nad badaniem mechaniki konkretnego sportu oraz ulepszanie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie noszące widoczne znamiona zużycia lub uszkodzone, trzeba szybko zamienić na nowe, gdyż bez wątpienia nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może doprowadzić do kontuzji w trakcie treningu.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]