Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Chcesz kupić środki do dezynfekcji rąk? Odwiedź tę stronę

Na jednym cm2 skóry rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które powodują poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie używane jest w placówkach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu dań z jajek, mięsa (głównie drobiowego) oraz mleka, bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]