Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich wygląd negatywnie wpływają między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo szkodliwa bywa stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, użycie niewłaściwych kosmetyków, zasypianie z mokrą głową lub farbowanie. To powoduje, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację niż typowe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet krańcowo wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Żeby dotarły w głąb komórek skóry i włosów, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się powtarzać to raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, keratyna, a także wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]