Maseczka jednorazowa – ogranicz ryzyko choroby wirusowej

Dowiedz się, gdzie kupić maskę ochronną, wejdź na https://www.vitberg.com/firma/sklep/

W 2020 r. wszystkie kraje Europy ogarnął strach wywołany ekspresowo rozprzestrzeniającą się nieznaną dotychczas chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilkunastu dni wzrósł tym samym popyt na rozmaite środki ochronne, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego warto używać maskę jednorazową?

Poza do mycia dłoni, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, przydatnym przede wszystkim pracownikom szpitali, ale również zwyczajnemu Polakowi. Są niezastąpione podczas wizyt w sklepie bądź aptece czy drogi do miejsca pracy, innymi słowy tam, gdzie spotyka się większą grupę nieznanych nam osób. Dlaczego należy je nosić? Maska jednorazowa przesłania nos i usta, a więc zmniejsza niebezpieczeństwo przeniknięcia patogenów do śluzówki. Mówi się często, iż powinny ubierać ją głównie ludzie chorzy, jednak dla osób zdrowych także są one dodatkową zaporą zabezpieczającą przed potencjalnym kontaktem z drobnoustrojami i wirusami, które może przenosić osoba chora, nie manifestująca jeszcze symptomów zakażenia.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można zrobić samodzielnie, jednak najlepiej kupić taką, wykonaną z tkanin filtrujących używanych w branży medycznej. Jednorazowe maski ochronne produkowane w zakładach charakteryzują się także lepszą wytrzymałością oraz jakością. Takie maski mają gramaturę co najmniej 200g i ich istotnym elementem są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeśli na szybkie wyjścia po zakupy zdecydujemy się ubrać maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie wywołuje otarć skóry i gwarantuje komfort. Po wykorzystaniu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, żeby właściwie ją zutylizować.

Adres firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]