Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – czy warto używać?

Zamów kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Również młoda cera bez wyprysków potrzebuje należytej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. Głównie dotyczy to skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niepożądanych zmian, wśród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, aby stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie będzie to kłopotliwe, ponieważ w sprzedaży obecne są kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki jest ich skład?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – czynnik, który zespala molekuły wody i tym samym przeciwdziała jej utracie, a ponadto zmiękcza skórę. Kremy tego typu zawierają też ceramidy – tłuszcze, które również zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż zapełniają obszary pomiędzy komórkami skóry. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niepożądane elementy, a jednocześnie pozwala substancjom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka typów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze powinno się też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]