Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Chcesz nabyć kolczyki z kamieniami? Koniecznie odwiedź ten adres

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki czy wisiorki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z topazami, odmienny zaś te wysadzane bursztynem. Jakie pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Jakie Minerały stosowane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? To potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o produkcji biżuterii.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, iż duża część materiałów stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które wytwarzane są z itru oraz cyrkonu, zaś różne odcienie zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer albo kobalt. Poza cyrkoniami, minerałami sztucznymi okazują się także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy znacznie częściej wykorzystują oczywiście kamienie naturalne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące mieć odcienie od niebieskich do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są również z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zwykle podnosi cenę kupna tego typu ozdób. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, niż te zdobione syntetycznymi materiałami.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]