Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Chcesz zamówić kaski do jazdy konnej? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można kupić dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami oraz umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]