Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Zainteresowany kawa kapsułki? Skieruj się tutaj

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w świetne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]