Jeździsz na motorze? Pamiętaj o odpowiedniej odzieży motocyklowej

Jeśli potrzebujesz ubrań na motocykl, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od zawsze wiadomo, że jazda na motorze nie należy do bezpiecznych czynności. W razie potencjalnego kolizji prowadzącego motocykl nie chronią pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. Wobec tego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie stosownej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego typu. Ubranie na motor nie tylko zmniejsza możliwe obrażenia motocyklisty, ale też ochrania go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i deszczem, co zwiększa wygodę jazdy.

Ubranie na motocykl – ze skóry czy z tekstyliów?

Wybierając Ubranie na motocykl najpierw powinno się wyposażyć się w kask, ponieważ zgodnie z prawem o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze, czy mkniemy ścigaczem po autostradzie. Jest to też kluczowy element protekcji kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed uszkodzeniami mogącymi wywołać ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do osłony innych części ciała w czasie jazdy mamy multum możliwości. Pasjonat jednośladów może skomponować swój strój dobierając odpowiednią kurtkę i spodnie przeznaczone z myślą o jeździe na motocyklu lub postawić na kombinezon. W sklepach dla motocyklistów w sprzedaży znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Bez wątpienia, skóra jest niesłychanie wytrzymałym na uszkodzenia półproduktem, co nie świadczy o tym, iż ubrania na motor wytworzone z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w nich tkaniny o ogromnej odporności na wysokie temperatury i tarcie. Te elementy okrycia motocyklisty są wyposażone przydatne wzmocnienia ochraniające barki, łokcie i kolana, które podczas wypadku są szczególnie wystawione na urazy.

Camelbagi, buty i inne akcesoria

Innymi ważnymi elementami ubrania na motocykl są obuwie oraz rękawice. Rękawice w czasie upadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, bo to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed głowę i tors, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. Należy zatem wybierać rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kostki. Odpowiednie buty na motor obok tego, iż osłaniają delikatne kości stopy, zapewniają także większą przyczepność, a w związku z tym łatwiejsze panowanie nad masywną maszyną.

W jakie inne elementy ubrań na motor wypada kupić? To bez wątpienia plecaki, kołnierze, gogle jeśli korzystamy z kasku crossowego, jak również kolejne slidery, zbroje lub ochraniacze.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]