Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przywykliśmy do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Zazwyczaj do zasłaniania okien używa się firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych i okiennych. W wielu z nich kupimy również wszelkie potrzebne dodatki, takie jak rozety, karnisze metalowe, kółka z żabkami czy wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu możemy dobrać cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ robione są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.