Duży wybór srebrnych wisiorków

Zawieszki znajdziesz na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej znosi również kontakt z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować fakturę.