Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Jeśli szukasz drukarek 3D, koniecznie sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/

W ofercie CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie i urządzenia. Szacuje się, iż wykorzystując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można prawie o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Główne idee pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości produktów i usług, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest typem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się ergonomiczną konstrukcją oraz intuicyjną obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można ekspresowo uzyskać jednakowe prototypy, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w różnorodnych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest dokładny i solidny, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie występują wypaczenia.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]