Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Po więcej szczegółów o Citroen części Kraków kliknij tutaj

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za sporą ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C-Crosser, C4, C5, C6, Nemo, Xantia, Xsara i Saxo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, olej silnikowy, płyn hamulcowy i płyn chłodniczy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują także elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie wygodnie i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie wymagane elementy można nabyć przez internet.

Adres firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]