Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych

Dalsze informacje o kosmetykach naturalnych

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały z czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz cechują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Skład kosmetyków ekologicznych

W wytwarzania kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie naturalne kosmetyki łatwo kupić w Polsce?

Największym wyborem mogą poszczycić się świetnie zaopatrzone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]