Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]