Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

Więcej o antenie naziemnej

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się bezużytecznym urządzeniem, należy zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży znajdują się pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się także wyjątkową odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]