Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Zbieranie monet i banknotów to nie tylko radość z szukania i zakupu kolejnych okazów, ale również poczucie spełnienia z ich podziwiania i ewidencjonowania. Pozyskane numizmaty powinny zatem znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach bądź klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a zarazem zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Album na monety – spore usprawnienie przy katalogowaniu eksponatów

Numizmatycy mają bogaty wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze dlatego, że pozwalają w prosty sposób układać numizmaty jednego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, że część albumów na monety nie ma w środku kart i należy kupować je oddzielnie dobierając je do wielkości kolekcjonowanych banknotów czy monet. Dowolność wypinania i wpinania kart jest ogromnym ułatwieniem przy segregowaniu okazów podług osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia banknotów czy zarysowania numizmatów. Prócz tego, mając malutką kolekcję, w jednym albumie można przechowywać monety o różnych średnicach, wystarczy zakupić karty z odpowiednimi dla nich przedziałami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż zwykle są stylizowane na wygląd książek bądź albumów ze zdjęciami rodzinnymi, przez co łatwo skryć je na regale przez spojrzeniem ewentualnego złodziejaszka.

Czy w albumach na monety można przechowywać dowolny rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, by w kartach albumów wykonanych z plastiku chować mniej wartościowe numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie bądź te wybite z ze złota i srebra wypada wpierw zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można później przechowywać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje strony do albumów, które bez trudu mieszczą w sobie monety w kapslach czy też w sztywnych, papierowych holderach.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]