Leasing ciągników siodłowych – praktyczny poradnik

Leasing to bardzo popularna forma wyposażania działalności gospodarczej. Nie dysponując własnymi środkami finansowych, można błyskawicznie zdobyć pojazdy lub urządzenia potrzebne do dynamicznego rozwoju interesu. Podobnie wygląda leasing ciągników siodłowych. Przyjrzyjmy się dokładnie narzędziom leasingu i zweryfikujmy w jakich celach może się przydać.

Leasing ciągników siodłowych – operacyjny czy kapitałowy?

Leasing posiada wiele opcji. Do najbardziej rozpowszechnionych należy bezspornie leasing kapitałowy, kiedy po upływie umowy pojazd staje się naszą własnością. Bardzo popularny jest leasing operacyjny. Rozbieżności między różnymi rodzajami leasingu polegają również na sposobach księgowania opłat. Zdarza się, że do kosztów prowadzonej działalności można zaliczyć tylko niewielką część sumy, a czasami całe raty. Rozbieżności polegają również na sposobie odprowadzania podatku od towarów i usług – przy leasingu usługowym zobowiązania te są rozbite na raty, zaś przy kapitałowym – cieżar fiskalny trzeba ponieść na wstępie. Podobnie wygląda kwestia leasingu ciągników siodłowych. Tutaj także od sposobu dotowania zakupu auta uzależnione jest to, czy przejdzie on na naszą własność, jak również warunki, na jakich będziemy rozliczać pojedyncze należności.

Leasing ciągników siodłowych – doskonała inwestycja w sprzęt

Warto postawić na leasing ciągników siodłowych, ponieważ jest to doskonała inwestycja w sprzęty, konieczne w wielu spółkach spedycyjnych. Nie każdą firmę stać jednak na zakup pojazdów za własne pieniądze. Firmowe floty pojazdów to spory koszt, jednak z ich pomocą można wypracować znaczne zyski i rozwinąć biznes. Wówczas z pomocą przychodzą praktyczne instrumenty finansowe, dzięki którym spółka ma szansę na rozwój. Poszukując oferty warto zaufać doświadczeniu profesjonalistów, którzy podpowiedzą na co się zdecydować.