Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, samochodowy oraz mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.