Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Szukasz szczegółowych wiadomości o wymianie walut online? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://bit.ly/3B7bR5v.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższym banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko zmieniającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Drugim i bardzo znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka specjalnych usług lubianych przez konsumentów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) czy też w uzgodnionym przez nabywcę dniu.

Doceniasz wygodę w zarządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób lubiących wygodę i dużą swobodę w dysponowaniu własnym kapitałem. Używają ich także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby studiujące lub pracujące poza granicami Polski. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.