Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Zainteresowany Photoshop digital painting? Zajrzyj tutaj.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do digital paintingu

Jest kilka programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się głównym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane gwaszem, farbami akrylowymi lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Kurs digital paintingu online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, niemniej jednak żeby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a zarazem poznać przydatne metody używania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, należy wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]