Skład książek

Dalsze informacje o składzie książek.

Dawniej zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale wciąż wymaga dużej precyzji, wiedzy dotyczącej najróżniejszych zasad i ogromnych zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Aplikacje do składu książek

W sieci dostępnych jest mnóstwo oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek oraz pozostałych publikacji. Szczególną popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów z branży. Nieco mniej chętnie używany jest natomiast QuarkXPress. Wymienione aplikacje to oprogramowanie płatne, ale stworzona została również darmowa opcja – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek powinien uczynić treść jak najbardziej czytelną – nieodpowiednio sformatowany tekst szybko zmęczy czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Istotne okazują się również względy wizualne – książka powinna odpowiednio wyglądać. Duże znaczenie ma oprócz tego to, jak tekst współgra z pozostałą zawartością strony – zdjęciami czy dekoracjami.

Kogo interesuje skład książek

Po tego rodzaju usługi zwykle sięgają redakcje gazet lub książek – zwłaszcza, jeśli są to nieduże oficyny i nie zatrudniają swoich DTP-owców. Popularność składu książek zwiększa się też z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiednich aplikacji, przez co otrzymujemy pewność, że ostateczny rezultat spełni nasze potrzeby.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]