Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Lecz co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak wygląda kompleksowa optymalizacja stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.