Gazeta firmowa – czemu się na nią decydujemy?

Wejdź na www.pracowniaregister.pl/gazetka-firmowa-zaczac/ aby zobaczyć, kto przygotowuje gazetę firmową

Działania marketingowe to ważny aspekt działalności przedsiębiorstwa – przez nie możemy wykreować image firmy wśród kupujących, co przy właściwym planowaniu na pewno przyniesie efekty pod postacią wyższych zysków. Warto jednak zaznaczyć, że firmy mające więcej niż jeden oddział powinni również zadbać o to, co są myślą o niej zatrudnieni. Najpopularniejszą metodą kontaktu z załogą od lat są gazety firmowe. Należy zatem powiedzieć na ich temat parę zdań. Czemu są tak często wykorzystywane przez pracodawców? Co zwykle jest zawarte w takich publikacjach? I – co na pewno będzie najistotniejsze – komu zlecić przygotowanie gazety firmowej?

Tematyka gazet firmowych

Powinnością gazety firmowej jest pokazanie zatrudnionym dobrych stron przedsiębiorstwa, w którym działają. Z tego względu sporo uwagi redaktorzy poświęcają osiągnięciom przedsiębiorstwa i pracowników. Gazeta firmowa musi również dostarczać informacji na temat działań przedsiębiorstwa – szczególnie, jeżeli zatrudnieni z kolejnych oddziałów się nie znają. Przeglądając gazetę firmową, zatrudnieni muszą też dowiedzieć się o planach przyszłych działań firmy. Charakterystyka gazet firmowych, jak nietrudno stwierdzić, różni się zależnie od specyfiki firmy, ilości pracowników oraz od średniego wieku zatrudnionych.

Wykonanie gazety firmowej

Skuteczność wizerunkowa gazety firmowej w dużym stopniu zależy od tego, jak ona wygląda. Dlatego istotne jest zarówno to, kto opracuje informacje zawarte na jej łamach, lecz również to, jakim projektantom zlecimy jej skład. Osiągniecie spodziewanych rezultatów marketingowych bez wątpienia ułatwi gazeta firmowa złożona przez profesjonalną agencję graficzną. Decydując się na takie rozwiązanie nie tylko spowodujemy, iż odbiorcy szybciej znajdują ciekawe dla nich artykuły, lecz również gazeta będzie wyglądać ciekawiej, przez co przeczyta ją większa liczba osób.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]