Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Sprawdź, gdzie zamówić kabel koncentryczny

W dużej liczbie domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć porywający film bądź dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie zakupimy bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach dostępne są na chwilę obecną rozmaite kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi spojrzeć na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie zmniejszać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci telewizyjnych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej fuzja elementów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do montowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania płaszcza używane są materiały niepodatne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]