Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Skieruj się tu, jeśli interesuje Cię najlepsza oferta wypraw w góry

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe szczyty Azji, Meksyku czy Afryki. Bez wątpienia wielkim udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji dużo ułatwia, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem i odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]