Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Wspinaczka na wierzchołki gór to fantazja wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych przeżyć niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów zachęcają w głównej mierze niesamowite widoki, możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]