Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Zobacz trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Łańcuch Himalajów razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Problemy powoduje również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]