Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Bezkonkurencyjna oferta wypraw

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności tras powoduje, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Ogromną popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]