Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

Pod tym linkiem poznasz pełną ofertę trekkingów

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zwykle takie kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, czyli kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też obecność sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę trudnym obszarze, co sprawia, iż potrzebne okazują się sprzęty ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują stabilizację również na śliskich trasach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także podczas skwarów. Na wysokich podejściach przydatny będzie także czekan. Do korzystania z obu akcesoriów potrzebne są właściwe kwalifikacje – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi – gdzie są najpopularniejsze?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, które zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi turyści często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]