Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Pomoc w terapii małżeńskiej UK uzyskasz na http://tinyurl.com/y2yxq2xq

Każde małżeństwo może przeżywać rozmaite problemy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Fachowiec pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj często konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć trudności i usprawnić partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale też oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich kłopotów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, by efektywnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy sprawiła, że na chwilę obecną bez trudu można znaleźć polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia proces terapii i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Adres firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339