Psychoterapia indywidualna – porozmawiaj o problemach ze specjalistą

Zamiarem psychoterapii jest obejmowanie pomocą osób zmagającym się z problemami natury psychicznej i emocjonalnej. Do kogo skierowana jest psychoterapia indywidualna? Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do specjalisty?

W jaki sposób pomaga psychoterapia indywidualna?

Pragniesz poprawić jakość swojego życia, pokonać dolegliwości psychosomatyczne, zwalczyć stany depresyjne i podnieść samoocenę? Odwiedź gabinet psychoterapii indywidualnej! Inicjujące spotkania, trwające pięćdziesiąt minut, mają na celu weryfikację potrzeb pacjenta i rozpoznanie jego oczekiwań. Sesje uczą asertywności, pomagają rozwiązać wewnętrzne konflikty, obniżyć napięcie w ciele, łączą również tradycyjne metody z terapią ruchową. Terapeuta nie sugeruje gotowych rozwiązań, ani nie narzuca własnego zdania, a jedynie pomaga stawić czoła nowym wyzwaniom, pokonać lęki i odnaleźć własną ścieżkę.

Psychoterapia indywidualna – kto korzysta ze spotkań terapeutycznych?

Z psychoterapii indywidualnej korzystają osoby borykające się z rozmaitego typu problemami emocjonalnymi, m.in. będącymi wynikiem traumatycznych przeżyć czy długotrwałego stresu. Sesje terapeutyczne zapewniają też wsparcie pacjentom z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) oraz osobom mającym trudności z nawiązywaniem prawidłowych relacji. Psychoterapia indywidualna jest także wskazana przy zaburzeniach lękowych, depresyjnych, w stanach niskiej samooceny i problemach z odżywianiem – pomaga osiągnąć stan relaksu, jest pomocna przy rozmaitego rodzaju dolegliwościach somatycznych, zwiększa świadomość ciała oraz wyraźnie polepsza jakość życia.