Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o centrum oka, odnajdziesz na voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować uciążliwe i często niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny i mało inwazyjny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, jaskry, a także wielu pozostałych schorzeń. Ogromnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się wysoką skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dopasuje właściwą procedurę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesne aparaty diagnostyczne, zatem mogą rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą użyteczną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych oraz pozostałych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi przypadkami, takimi jak ciałami obcymi w oku bądź pozbyciem się kaszaków.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]