Chirurg naczyniowy – specjalista od żył

Chirurdzy mają bardzo skomplikowaną pracę, wymagającą nieprzeciętnej precyzji i umiejętności. Przyjrzyjmy się więc jakiego rodzaju zabiegi przeprowadza chirurg naczyniowy i jakimi kryteriami należy kierować się poszukując doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy poszerzy naczynia krwionośne

Nowoczesna chirurgia ciągle się udoskonala i umożliwia wyleczenie nawet bardzo groźnych chorób. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, tętniaków aorty brzusznej i owrzodzeń żylnych, będących skutkiem powolnego odkładania się w organizmie szkodliwych związków. Schorzenia takie doskwierają zwykle po czterdziestce oraz u pacjentów lubiących używki i fast-foody. Najbardziej szkodliwe czynniki to: tytoń, spożywanie dużych dawek cukru, siedzący tryb życia.

Chirurg naczyniowy – wybierz porządnego fachowca

Chorzy cierpiący na chorobę zakrzepową zwykle poddawani są zabiegom przeprowadzanym nieinwazyjnymi metodami. Najważniejsze zabiegi to chemoembolizacja i termoablacja. Embolizację, czyli terapeutyczne zaczopowanie światła naczynia wykorzystuje się przy guzach nerek. Natomiast przy likwidowaniu rozszerzonych naczynek bardzo przydatny jest również laser. Decydując się na trudny zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim wiedzę i umiejętności lekarza, który będzie nas operował. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe placówki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Białystok i Wrocław.