Srebrne kolczyki

Szukasz kolczyków? Sprawdź www.bizutik.pl

Kolczyki to najpopularniejszy, a także najczęściej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Popularność zawdzięczają pewnie ogromnej różnorodności wzornictwa, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najbardziej popularne są zapewne kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Rodzaje srebra w kolczykach

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i jednocześnie chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]