Kolczyki kwiatki nałożysz na różne okazje

Dowiedz się więcej o kolczykach kwiatkach

Od wieków jednym z ukochanych motywów wykorzystywanych przez złotników są kwiaty i ogólnie flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest sporo. Wśród głównych z nich wymienić wypada ewidentnie dużą różnorodność takich motywów powodującą, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o przyciągającym wzrok designie, którym często cechują się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria wykorzystująca wzory roślinne – ta bowiem znakomicie pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i eleganckich, wyjściowych sukienek. Jak więc dobrać kolczyki kwiatki, by ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatki – prawidłowo dopasuj je do danej okazji

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę fantastycznym dopełnieniem każdej kreacji – niejednokrotnie okazują się wręcz dominującym jej dodatkiem. Aby tak się jednakże stało, muszą być poprawnie dobrane do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych bądź tych przeznaczonych na formalne spotkania, najlepszym wyborem do nich okażą się niewątpliwie kolczyki kwiatuszki inkrustowane kryształkami Swarovskiego lub kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą zaś prezentować się lepiej przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Osobną grupę stanowią kolczyki wytwarzane z przedtem sporadycznie używanych w branży jubilerskiej surowców, takich jak drewno, żywica epoksydowa lub ceramika.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Pozostałe wzory inspirowane roślinami

Będąc w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, trzeba napomknąć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który zaskarbił sobie serca złotników. Znaczną popularnością cieszą się również wzory bazowane na sylwetce pędów oraz liści. Nieco mniej popularne – choć możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki z motywami owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]