Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Sprawdź, gdzie kupić mistyczny topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku można błędnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi wysokiej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Najlepsze skutki przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.