Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Dowiedz się, gdzie kupić srebrne kolczyki.

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec wykonania i to jak się prezentują, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótką listę najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nakładamy czapek, szali czy ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, ale łatwiejszy w zakładaniu, dzięki rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy kosztowniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. To kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]