Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Więcej informacji o znakach BHP

Na terenie naszego kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Dzisiaj kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są także instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na wielu maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który świetnie znosi złe warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie zobaczyć ich treść. W wielu wypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]