Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Kup tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są niesamowicie ważne w polskich miastach oraz wewnątrz budynków. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy ich nawet nie zauważać. Zobaczmy w takim razie w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy wejściu do biura

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują budynki – domy, biurowce, przedszkola, biura. Sprawiają, że z łatwością odnajdziemy np. urząd miasta. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz bloków, ponieważ bardzo często możemy je także spotkać w środku. To ogromna podgrupa oznaczeń, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub osoby w wielkich kompleksach budynków – w budynkach rządowych przy wejściu znajdują się tabliczki z określeniami referatów. Szukasz wójta czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez odpowiednie ustawy

Tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują wyjścia ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, komunikują o zasadach udzielania pomocy. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują też specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych materiałów (np. PCV), często świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]